Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez policję

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez policję

Wczoraj policjanci Posterunku Policji w Starym Targu zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował osobowym volkswagenem mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo 36-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o kierującym osobowym Volkswagenem w miejscowości Tulice, który najprawdopodobniej może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Posterunku Policji Z Starego Targu. Po kilku minutach mundurowi zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej opisany pojazd.

W trakcie kontroli kierującego 36-latka poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 1,5 promila. Kierujący został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy. Za swoje zachowanie, mieszkaniec powiatu sztumskiego odpowie teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 36-latkowi grozi wysoka kara finansowa oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *