Pociąg utknął w szczerym polu z tysiącem pasażerów- pomagali sztumscy policjanci

Pociąg utknął w szczerym polu z tysiącem pasażerów- pomagali sztumscy policjanci

Pociąg z tysiącem pasażerów na prawie trzy godziny utknął w polu w powiecie sztumskim po tym, jak skład, którym podróżowali, uległ awarii. Sztumscy policjanci dostarczyli w ten upalny dzień wodę dla wszystkich podróżujących.

W niedzielę ok. godz. 16.30 na linii kolejowej nr 9, w odległości około 1200 metrów od stacji Mleczewo (gm. Stary Targ), doszło do awarii pociągu PKP Intercity relacji Kołobrzeg – Łódź Kaliska. W wagonach znajdowało się około tysiąca pasażerów.  Dzień był bardzo gorący i duszny, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazywało również alerty o zbliżających się burzach i nawałnicach. Kierownik składu powiadomił dyżurnego sztumskiej komendy, a on skierował na miejsce funkcjonariuszy.

W związku z awarią pociągu  przestała działać w nim klimatyzacja. Wodę pitną, która była, została rozdysponowana wśród pasażerów przez drużynę konduktorską. Ale to było za mało. Policjanci w porozumieniu z Powiatowym Centrum Zarządzenia Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Sztumie podjęli działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów ze względu na panującą aurę pogodową oraz wysokie temperatury. Mundurowi dowieźli do składu pasażerskiego około 1000 butek wody pitnej z zasobów gminy Stary Targ.

Niespełna trzy godziny po awarii  została podstawiona zapasowa lokomotywa i zabrała skład w dalszą drogę.


Sztum-pociag utknął2

Sztum-pociag utknął2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *