Podpalacze ponownie w akcji!

Podpalacze ponownie w akcji!

Kilka słonecznych dni spowodowało, że domorośli piromani ponownie poczuli „zew” i dają upust swoim nie do końca normalnym zainteresowaniom.

Strażacy apelują o zaprzestanie tego niebezpiecznego i szkodliwego procederu.

Wczoraj strażacy interweniowali przy pożarze nieużytków rolnych w gminie Dzierzgoń w miejscowości Poliksy. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Dzierzgoń. Od początku roku jest to już kolejne wezwanie do tego rodzaju pożarów.

 

Wypalanie traw jest corocznym problemem i stanowi poważne zagrożenie, ponieważ bardzo często z powodu występujących podmuchów wiatru dochodzi do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się pożaru, co może zagrażać sąsiednim zabudowaniom lub przenieś się na tereny leśne. Niejednokrotnie dochodzi do zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.

Wypalanie traw powoduje, że ziemia zostaje wyjałowiona, zanika proces naturalnego rozkładu resztek roślinnych, do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Wypalanie traw skutkuje zabijaniem znacznej ilości organizmów żywych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przyrody.

 


IMG20230320173034

IMG20230320173034

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *