Podziękowanie Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie dla 9-letniej mieszkanki Dzierzgonia za obywatelska postawę

Podziękowanie Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie dla 9-letniej mieszkanki Dzierzgonia za obywatelska postawę

Komendant Powiatowy Policji w Sztumie insp. Robert Sarpalius podziękował 9 – letniej mieszkance Dzierzgonia za godną naśladowania postawę i współpracę, dzięki której policjanci mogli skutecznie zareagować i odzyskali przywłaszczony telefon.

„Znieczulica” – pojęcie tak często pojawiające się w naszej codziennej ocenie relacji między ludźmi. Nie widziałem, nie słyszałem, nie chciałem się wtrącać, bałem się odwetu, nie chciałem sobie robić problemu – to wymówki, jakich najczęściej używamy, aby usprawiedliwić swoją bezczynność w konfrontacji z sytuacją, gdy krzywdzona jest inna osoba.

Czasami też powód swojej bierności tłumaczymy tym, że przecież inni też mogli zareagować, też mogli coś zrobić, też mogli pomóc. O tym, że można inaczej, że mimo własnych lęków i wątpliwości można pomóc drugiej osobie, swoją postawą przykład dała 9-letnia mieszkanka Dzierzgonia.

W lipcu na jednej z ulic w Dzierzgoniu dziewczynka zauważyła roztrzęsiona kobietę, która nie mogła znaleźć swojego telefonu komórkowego. Dziewczynka, widząc co się dzieje, podeszła do kobiety wykazując tym chęć udzielenia pomocy. 9-latka skontaktował się ze swoja ciocia, która na co dzień pracuje w referacie ruchu drogowego informując ja o całym zajściu. Dzięki tym informacjom oraz szybkiej i skutecznej współpracy z jego autorką, dzierzgońscy policjanci odzyskali przywłaszczony przez mieszkańca Dzierzgonia telefon komórkowy.

Właśnie za taką postawę , odwagę i empatię jaką wykazała się 9 – latka, wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Sztumie insp. Robert Sarpalius, podziękował jej za wzorową postawę. Jednocześnie podkreślił, że jej zachowanie stanowić powinno wzór, szczególnie dla młodych ludzi, którzy w swoim życiu będą musieli się mierzyć z różnymi sytuacjami i wyzwaniami. Pan Komendant zaznaczał, że nie możemy stać z boku i biernie się przyglądać jak innym dzieje się krzywda i bez względu na okoliczności warto być człowiekiem i warto wyciągnąć pomocną dłoń, na tyle, na ile potrafimy.

Dziewczynka zdradziła nam, że w przyszłości chciałaby zostać policjantką. Nie wahając się tak zareagować, na pewno będzie ona dobrym kandydatem.


One thought on “Podziękowanie Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie dla 9-letniej mieszkanki Dzierzgonia za obywatelska postawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *