Policja podaje okoliczności wypadku przy pracach polowych w Ramotach

Policja podaje okoliczności wypadku przy pracach polowych w Ramotach

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Ramotach Podczas prac polowych maszyna do prasowania siana, wciągnęła rękę pracującego przy niej 60-latka. Mężczyzna z poważnymi urazami kończyny śmigłowcem przewieziony został do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwie. Szczególnie teraz, kiedy sezon na prace polowe w pełni.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Ramoty. Jak ustalili policjanci, 60-latek podczas obsługi prasy rolującej siano uległ wypadkowi. Maszyna wciągnęła rękę mężczyźnie, kiedy ten próbował ją naprawić. Mężczyzna został śmigłowcem przetransportowany do gdańskiego szpitala.

Policja apeluje do rolników o rozwagę. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze dość często dochodzi do wypadków. Wypadki te nie zawsze są śmiertelne ale bardzo często kończą się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii.


Sztum-wypadek na polu1

Sztum-wypadek na polu1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *