Policja zatrzymała 3 osoby w związku z włamaniami na terenie Dzierzgonia.

Policja zatrzymała 3 osoby w związku z włamaniami na terenie Dzierzgonia.

Dwóch mężczyzn i kobieta odpowiedzą za szereg kradzieży z włamaniem. Ich łupem padły przedmioty o wartości blisko 20 tysięcy złotych. Okradali pomieszczenia gospodarcze na terenie Dzierzgonia i okolic. Podejrzani zostali zatrzymani przez sztumskich kryminalnych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Dwaj mężczyźni i jedna kobieta podejrzani są o kradzieże z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na terenie Dzierzgonia i okolic. Ich łupem padały elektronarzędzia oraz inne przedmioty, które potem można było szybko sprzedać. Łączna wartość strat szacowana jest na blisko 20 tysięcy złotych.

Zgłoszenia o włamaniach do pomieszczeń gospodarczych na terenie Dzierzgonia i okolic zaczęły wpływać do sztumskiej policji w marcu br. Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego oraz miejscowi funkcjonariusze, którzy podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców. Tylko dzięki ich wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, policjanci ustalili kto stoi za kradzieżami. Podejrzane osoby wpadły w ręce funkcjonariuszy w środę. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu sztumskiego, w wieku 26, 27 i 30 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Dwaj mężczyźni i kobieta na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego usłyszało łącznie 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci dotarli również do dwóch paserów, którzy także nie unikną odpowiedzialności. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenie majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju.

Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa cały czas jest w toku.


Sztum-okradali pomiezczenia gospodarcze3

Sztum-okradali pomiezczenia gospodarcze3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *