Policja zatrzymała 5 podejrzanych sprawców kradzieży alkoholi.

Policja zatrzymała 5 podejrzanych sprawców kradzieży alkoholi.

Kryminalni z sztumskiej komendy zatrzymali 5 podejrzanych sprawców kradzieży alkoholi w jednym ze sztumskich marketów. Mężczyźni w wieku od 23 do 30 lat zostali zatrzymani tuż po tym, jak po kradzieży alkoholu próbowali odjechać samochodem osobowym. Ponadto funkcjonariusze znaleźli narkotyki a kierujący pojazdem znajdował się pod wpływem marihuany i amfetaminy. Wszystkim mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.

W miniony wtorek Policjanci Referatu Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie w wyniku własnych działań zatrzymali na gorącym uczynku 5-ciu sprawców kradzieży alkoholu z marketu spożywczego w Sztumie. Mężczyźni ukradli z marketu kilka butelek alkoholu o łącznej wartości ponad 600 zł. a następnie usiłowali odjechać autem osobowym. Kryminalni zatrzymali osobowego volkswagena do kontroli oraz wszystkich 5 mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli dodatkowe butelki alkoholu, które najprawdopodobniej zostały skradzione z innych sklepów oraz substancje w postaci białego proszku. Badanie narkotestem potwierdziło, że biały proszek to amfetamina. Ponadto w trakcie zatrzymania okazało się, że kierujący pojazdem 23-latek, znajdował się pod wpływem marihuany oraz amfetaminy, za co zatrzymano mu prawo jazdy oraz przewieziono do szpitala na pobranie krwi do dalszych badań.

Wszyscy mężczyźni, mieszkańcy Elbląga usłyszeli wczoraj zarzuty oraz złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia. Ponadto kierującemu pod wpływem narkotyków grozi wysoka kara finansowa oraz utrata prawa jazdy na kilka lat.


380-179589

380-179589

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *