Policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Wraz ze spadkiem temperatury, policjanci sprawdzają wszystkie te miejsca, w których mogą spodziewać się bezdomnych. Zwracajmy uwagę na problemy tych osób, a w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu zgłośmy to odpowiednim służby.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, sztumscy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby, które z równych przyczyn mogą być narażone są na wychłodzenie.

Policjanci podczas codziennej służby kontrolują, miejsca gromadzenia się bezdomnych, którym oferowana jest pomoc. Informowani są o możliwości przewiezienie do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść posiłek i przebywać w godnych warunkach. Niestety, wielokrotnie policjanci słyszą odmowę. Pobyt w ośrodku dla osób bezdomnych wiąż się z zakazem spożywania, jak również znajdowania się pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy, przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Sztumscy policjanci apelują! Gdy widzimy osoby, które wieczorem czy w nocy przebywają na dworze, w niskich temperaturach siedzą w parkach, na przystankach lub w innych miejscach. Osoby mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że nie musimy sami udzielać takim osobom pomocy, jednak pozostając na mrozie znajdują się oni w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu. Nie wahajmy się więc zadzwonić na Policję


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *