Policjanci mówili o bezpieczeństwie w ferie i pierwszej pomocy

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w ferie i pierwszej pomocy

14 lutego rozpoczną się ferie zimowe w województwie pomorskim. W ramach akcji ,,Bezpieczne ferie” policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie oraz z dziećmi Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu. Mundurowi opowiadali, jak bezpiecznie spędzać wolny czas podczas ferii zimowych. Przestrzegali przed zabawami na zamarzniętych akwenach wodnych i zjeżdżaniu na sankach w pobliżu dróg.

Ferie zimowe w województwie pomorskim rozpoczynają się 14 lutego. W czwartek mundurowi spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Sztumie i Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu. 

Podczas spotkania funkcjonariusze mówili o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu i bezpiecznych zrachowaniach w trakcie trwania ferii zimowych. Policjanci przestrzegali przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne, a także ze spędzaniem wolnego czasu w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Mundurowi przypominali również dzieciom, jak należy zachowywać się, gdy pozostają same w domu. Podczas spotkań z policjantami najmłodsi uczniowie dowiedzieli się też, jak zachować się na wypadek niebezpieczeństwa poznając ważne numery telefonów alarmowych.

Podczas spotkań mundurowi przypomnieli dzieciom, jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielenia pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Policjanci mówili także o tych dzieciach z naszego kraju, których nazywa się „Małymi bohaterami” za ratowanie życie i zdrowia dorosłym, często członkom rodziny. Podczas spotkania uczniowie ćwiczyli na fantomie m.in. zasady prawidłowej oceny przytomności, udrażnianie dróg oddechowych i prawidłowe wykonanie resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Uczniowie podczas spotkania uzyskali niezbędną wiedzę mogącą przyczynić się do uratowania życia innego człowieka w sytuacji zagrożenia.

 


380-178851

380-178851

One thought on “Policjanci mówili o bezpieczeństwie w ferie i pierwszej pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *