Policjanci podczas Dni Ziemi Sztumskiej promowali swój zawód

Policjanci podczas Dni Ziemi Sztumskiej promowali swój zawód

W weekend sztumscy policjanci spotkali się z odwiedzającymi mieszkańcami powiatu  Dni Ziemi Sztumskiej, które odbyły się na terenie parku w Sztumie, gdzie promowali swój zawód. Mundurowi odpowiadali na liczne pytania dotyczące kryteriów doboru, warunków jakie musi spełnić kandydat, który chce zostać policjantem, a także wręczali ulotki z niezbędnymi informacjami i kwestionariusze osobowe.

W sobotę, policjanci sztumskiej komendy , uczestniczyli w  Dniach Ziemi Sztumskiej. Podczas tego wydarzenia funkcjonariusze informowali wszystkie zainteresowane osoby o rekrutacji i wymaganiach względem kandydatów do służby. Każdy mógł zasięgnąć informacji gdzie i jakie dokumenty należy złożyć. Mundurowy wręczał specjalnie przygotowaną ulotkę informacyjną dotyczącą jak zostać policjantem. Były w niej podane wszystkie niezbędne informacje o warunkach, wymaganiach oraz etapach postępowania kwalifikacyjnego.

Tego typu przedsięwzięcia są też bardzo dobrą okazją dla mundurowych do szerzenia zasad bezpieczeństwa szczególnie wśród tych najmłodszych. By czas wypoczynku był bezpieczny, policjanci prowadzili rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznych zabaw, a także właściwego poruszania się po drodze. Wiele emocji zwłaszcza u najmłodszych uczestników wzbudził pokaz policyjnego sprzętu oraz radiowozów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały rad policjantów i pozowały  do pamiątkowych zdjęć.


Promocja zawodu2

Promocja zawodu2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *