Policjanci skontrolowali 133 pojazdy oraz wystawili 91 mandatów karnych z czego 86 było za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policjanci skontrolowali 133 pojazdy oraz wystawili 91 mandatów karnych z czego 86 było za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Od piątku do niedzieli policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie realizowali wojewódzkie działania prewencyjne pn. „Prędkość”. W trakcie prowadzonych kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na tych kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 69 km/h, został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Prowadzone przez sztumską drogówkę na terenie miasta i powiatu działania pn. ,,Prędkość” pozwoliły na wyeliminowanie z drogi na kilka najbliższych miesięcy, a także ukaranie wysokimi mandatami, tych kierowców, którzy zdecydowali się na mocniejsze naciśnięcie na pedał gazu. Przekonał się o tym m.in. 18-latek z powiatu iławskiego, który swoim volkswagenem, w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 69 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 2000 złotych. Dodatkowo mężczyzna posiadał prawo jazdy zaledwie od dwóch miesięcy. W trakcie prowadzonych weekendowych działań pn. ,,Prędkość” mundurowi skontrolowali 133 pojazdy oraz wystawili 91 mandatów karnych z czego 86 było za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu.

Kolejny raz przypominamy, że z początkiem tego roku zmianie uległ taryfikator mandatowy, który zdecydowanie podwyższył kwoty nakładanych przez policjantów kar za popełnione wykroczenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *