Policjanci z Dzierzgonia zatrzymali 21-letniego kierowcę, który jechał peugeotem pod wpływem amfetaminy nie mając uprawnień

Policjanci z Dzierzgonia zatrzymali 21-letniego kierowcę, który jechał peugeotem pod wpływem amfetaminy nie mając uprawnień

Policjanci z Dzierzgonia zatrzymali 21-letniego kierowcę, który jechał peugeotem pod wpływem amfetaminy nie mając uprawnień. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli narkotyki, które mieszkaniec gminy Dzierzgoń miał przy sobie. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, następnie trafił do miejscowej komendy. Śledczy przedstawią mu zarzuty dotyczące kierowania samochodem pod wpływem narkotyków oraz posiadania zakazanych środków.

Policjanci z Dzierzgonia na jednej z ulic zauważyli kierowcę peugeota, którego styl jazdy wzbudził u nich podejrzenia, że może on być pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu 21letni kierowca zachowywał się nerwowo oraz nielogicznie odpowiadał na zadawane pytania. Funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających, dlatego przeprowadzili u niego badanie, które wykazało obecność amfetaminy. Podczas sprawdzania danych w policyjnym sysytemie okazało się, że mieszkaniec gm. Dzierzgoń nie ma wcale uprawnień do kierowania pojazdami.

Mundurowi zabezpieczyli także amfetaminę, którą mężczyzna miał schowaną w portfelu. Znalezione narkotyki przekazano biegłemu do dalszych badań. Wkrótce śledczy przesłuchają zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawią zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania samochodem pod wpływem narkotyków bez uprawnień.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze I stosowanie się do przepisów. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.


380-179809

380-179809

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *