Policjanci zabezpieczyli siedem sztuk nielegalnych automatów do gier

Policjanci zabezpieczyli siedem sztuk nielegalnych automatów do gier

Sztumscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Działu Kontroli Celno-Skarbowej przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Policjanci  w jednym z sztumskich lokali zabezpieczyli 7 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości ponad 80 tys. zł. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.  

Policjanci z sztumskiej jednostki zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze w lokalu na terenie Sztumu zabezpieczyli 7 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Ponadto mundurowi zabezpieczyli kilka tysięcy złotych pochodzących z tego nielegalnego procederu. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych  o wartości ponad 80 tys. złotych wraz z pieniędzmi zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *