Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rowerzystów

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rowerzystów

Dwóch mieszkańców powiatu sztumskiego jechało jednośladami pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem 2500 zł.

Pierwszy z nich to 26-latek, którego policjanci zatrzymali na ulicy Jagiełły. Badanie wykazało u niego pół  promila alkoholu w organizmie. Drugiego policjanci zatrzymali w Gościszewie. 38-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Pierwszy z nich otrzymał mandat w wysokości 1000  złotych a drugi  2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie!

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *