Policjanci ze sztumskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Policjanci ze sztumskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Policjanci ze sztumskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału turnieju okręgowego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Zespole Szkól w Czerninie.

Do eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpili uczniowie z  szkół podstawowych z całego powiatu sztumskiego.  Drużyny składały się z czterech osób. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód. Nad całym  sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci sztumskiej komendy. Turniej wyłonił zwycięska drużynę młodszej grupy wiekowej z Zespołu  Szkół Szkolno- Przedszkolnych w Waplewie Wielkim oraz starsza grupę ze  Szkoły Podstawowej w Myślicach.

 Drużyny odebrały dyplomy i upominki z rąk Starosty Sztumskiego. Zwycięscy  awansowali do kolejnego etapu – wojewódzkiego.


Sztum-brd3

Sztum-brd3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *