Ponad 2,4 mln zł dla najzdolniejszych uczniów na Pomorzu. Stypendia marszałka wręczone

Ponad 2,4 mln zł dla najzdolniejszych uczniów na Pomorzu. Stypendia marszałka wręczone

Wysoka średnia ocen, uzdolnienia w konkretnych przedmiotach albo osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. To najważniejsze kryteria, na podstawie których uczniowie z pomorskich szkół otrzymali stypendia marszałka województwa pomorskiego. W tym roku przyznano 889 stypendiów o łącznej wartości 2,44 mln zł.

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów zostały wręczone podczas uroczystej gali 12 grudnia 2022 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W uroczystości wzięli też udział rodzice i opiekunowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządów lokalnych, środowiska akademickiego oraz pracodawców.

Nagroda za ciężką pracę

W tym roku stypendia marszałka dostało 889 najzdolniejszych uczniów z naszego regionu.

– Bardzo się cieszę, bo w ten sposób została doceniona moja ciężka praca – opowiada Ania tegoroczna stypendystka, uczennica ósmej klasy z Pręgowa. Stypendium zamierza przeznaczyć na kursy matematyczne.

Krystian uczeń pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego w Gdańsku, na pewno część stypendium wyda na szkolenia informatyczne. Nauka to jego pasja, ale jak podkreśla ma sporo czasu także na inne zainteresowania np. sztuki walki.

Jak zaznaczył na otwarciu gali stypendialnej wicemarszałek województwa pomorskiego Józef Sarnowski: „Dzisiejsze wydarzenie jest ważnym momentem w życiu wyróżnionych uczniów, a także życiu tych, którzy towarzyszą im na co dzień. Każdy z bohaterów tej uroczystości może przyczynić się do budowania pomyślności naszego regionu. Życzę, aby przyznane środki uczniowie spożytkowali na działania, które przyniosą im wiele satysfakcji”.

– Dla nas to rzeczywiście ważne wydarzenie i nagroda za nasze starania – mówią Piotr i Mateusz z liceum ogólnokształcącego w Wejherowie. Bardzo lubią czytać, więc cześć stypendiów przeznaczą na książki.

Pomorskie.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *