Prezydent Andrzej Duda ułaskawi Wąsika i Kamińskiego.

Prezydent Andrzej Duda ułaskawi Wąsika i Kamińskiego.

W trakcie specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim, Prezydent Andrzej Duda poinformował o decyzji rozpoczęcia procedury ułaskawieniowej dla dwóch prominentnych polityków PiS, Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Oświadczenie to zostało wygłoszone po spotkaniu prezydenta z Romą Wąsik oraz Barbarą Kamińską.

Prezydent Duda, podkreślając znaczenie tej decyzji, stwierdził, że obaj politycy zostali skazani za „służbę dla państwa”. Zaznaczył również, że są to pierwsi od 1989 roku więźniowie polityczni w Polsce. Ta zapowiedź ułaskawienia wzbudziła liczne kontrowersje i zainteresowanie opinii publicznej.

Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda podziękował żonom skazanych polityków za ich determinację i zaangażowanie w sprawę ułaskawienia. Wyraził szacunek dla tych kobiet, które przez lata wspierały swoich mężów, wierząc w ich niewinność i walkę o dobro państwa.

Decyzja o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego została podjęta na prośbę Romany Wąsik i Barbary Kamińskiej, które zwróciły się do prezydenta z apelem o ponowne rozpatrzenie sprawy ich mężów. Prezydent Duda zadeklarował, że postępowanie to będzie prowadzone w trybie prezydenckim, co oznacza, że samodzielnie podejmie decyzję w tej sprawie.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są postaciami znanymi w polskiej scenie politycznej, a ich skazanie było jednym z bardziej kontrowersyjnych wydarzeń ostatnich lat. Ułaskawienie tych polityków może wpłynąć na krajobraz polityczny w Polsce i wywołać reakcje zarówno zwolenników, jak i przeciwników tej decyzji. Oczekuje się, że sprawa ułaskawienia będzie intensywnie dyskutowana w najbliższych tygodniach.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *