Przedwakacyjne spotkanie z uczniami w Bągarcie

Przedwakacyjne spotkanie z uczniami w Bągarcie

O zagrożeniach związanych z nadchodzącymi wakacjami rozmawiał podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Bągarcie. Mowa była o niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej, grach komputerowych, znajomościach zawieranych przez Internet i wielu innych tematach.

Policjant zajmujący się w sztumskiej komendzie działalnością profilaktyczną odwiedził w ostatnich dniach uczniów w Bągarcie. Z młodzieżą funkcjonariusz rozmawiał o zasadach bezpiecznego spędzania nadchodzących wakacji.

Wiele uwagi poświęcono zagrożeniom w świecie wirtualnym. Mowa była o zawieraniu znajomości za pośrednictwem sieci, grach internetowych i korzystaniu z kart płatniczych rodziców do zakupów postaci z gier, czy wysyłaniu drogich smsów specjalnych. Policjant zwracał też uwagę na cyberprzemoc, informując jednocześnie, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a za przestępstwa popełniane za pośrednictwem sieci grozi taka sama odpowiedzialność prawna, jak za czyny karalne popełnione w świecie realnym.

Mundurowy przypomniał również o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przestrzegał przed nierozważnymi zabawami w wodzie, niewłaściwym korzystaniem z urządzeń wodnych oraz przecenianiem swoich umiejętności pływackich.

Zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez policjanta miały na celu uświadomienie młodym ludziom jakie zagrożenia mogą ich spotkać w związku z nadmiarem wolnego czas podczas wakacji.


380-186584

380-186584

One thought on “Przedwakacyjne spotkanie z uczniami w Bągarcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *