Przekroczyła prędkość. Nie miała uprawnień do kierowania pojazdami.

Przekroczyła prędkość. Nie miała uprawnień do kierowania pojazdami.

Sztumscy policjanci ruchu drogowego podjęli kontrolę drogową wobec kierującej pojazdem marki Opel, która lekceważąco podszedł do przepisów ruchu drogowego. Kobieta została zatrzymana do kontroli ponieważ przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się jednak, że nie posiadała także uprawnień do kierowania samochodem.

Wczoraj  przed godz. 07:00 w miejscowości Dzierzgoń  policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki Opel. Powodem tej kontroli było przekroczenie przez 24-latkę prędkości w obszarze zabudowanym o 51 km/h. W trakcie sprawdzania danych kobiety w policyjnych systemach okazało się, że mieszkanka Dzierzgonia nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie bez uprawnień odpowie przed sądem tak jak za przekroczenia prędkości.

Przypominamy, że wprowadzony w styczniu bieżącego roku nowy taryfikator zmienił grzywnę w tym zakresie.

Do końca 2021 r. ten wynosił w Polsce 500 złotych. Teraz został zwiększony aż trzykrotnie – do 1500 zł. Jednak to nie wszystko, wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie obowiązkowo jest orzekany zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W skrajnych przypadkach policjant przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 000 złotych. Zatrzymany przez policję kierowca bez uprawnień obowiązkowo dostanie także zakaz prowadzenia dalszej jazdy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *