Remont drogi wojewódzkiej nr 515 jeszcze w tym roku?

Remont drogi wojewódzkiej nr 515 jeszcze w tym roku?

Od kilku lat władze Dzierzgonia zabiegają by doszło do remontu drogi wojewódzkiej nr 515 biegnącej przez nasze miasto. W ostatnich latach stan nawierzchni uległ znacznym pogorszeniu, a doraźne remonty nic nie dają. Jak by tego było mało, na koniec 2022 roku zarządca drogi zamknął wiadukt kolejowy dla pojazdów ciężarowych i dostawczych co znacznie utrudniło życie kierowcom.

Od pewnego czasu Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun prowadziła intensywne rozmowy z władzami województwa pomorskiego na temat remontu 515. W celu przyśpieszenia prac związanych z remontem została opracowana już dokumentacja projektowa. Natomiast Rada Miejska w Dzierzgoniu podjęła uchwałę o pomocy finansowej na remont drogi. Inwestycja opiewać będzie na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Gmina Dzierzgoń na ten cel przeznaczyła blisko 12 milionów złotych. Co ważne partycypacja ma być rozłożona na kilka lat.

Wsparcie samorządów gminnych w kosztach dotyczących remontów dróg wojewódzkich czy powiatowych to nie jest nic nadzwyczajnego. Często bowiem się zdarza, że taki montaż finansowy przyspiesza działanie w sprawie naprawy bądź budowy odcinków dróg.

Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie, prawdopodobną datą rozpoczęcia remontu będzie wrzesień lub październik tego roku. Do tego czasu władze województwa muszą ogłosić przetarg oraz wyłonić wykonawcę robót.


capture-20230330-163304

capture-20230330-163304

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *