Rusza policyjna akcja „Znicz”. Policja apeluje o ostrożność.

Rusza policyjna akcja „Znicz”. Policja apeluje o ostrożność.

Od 28 października sztumscy policjanci przystąpią do akcji związanej z Dniem Wszystkich Świętych. Do czasu jej zakończenia, w środę 2 listopada, na drogach służbę pełnić będzie zwiększona liczba policjantów. Podstawowym celem działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, pieszych i zmotoryzowanych. Równie ważne będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

 

Jak co roku, policjanci przystąpią do działań związanych z Dniem Wszystkich Świętych, które potrwają od piątku 28 października do środy 2 listopada. Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od 28.10 br. od godz. 20.00 do 2.11 br. do godziny 20.00. Część patroli pełnić będzie służbę w sposób dynamiczny, na bieżąco monitorując nasilenie ruchu i reagując na pojawiające się utrudnienia.

 

Podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Sztumscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe zachowywanie się pieszych ( nagłe wtargnięcia na jezdnię, nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych ) trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem funkcjonariuszy będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmą ręczną regulację ruchu.

 

W Dniu Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza Parleta w Sztumie.  Przy cmentarzu zostaną wyznaczone strefy do parkowania. Policjanci apelują, aby w najbliższym czasie kierujący, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć, ale zwracali uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione oraz na sygnały podawane przez policjantów.

Przypominamy! w przypadku kierowania ruchem przez funkcjonariuszy, kierujący w pierwszej kolejności muszą stosować się do sygnałów i poleceń przez nich podawanych. Przez kilka najbliższych dni wszyscy powinni zachować szczególną ostrożność oraz wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu.


Sztumdziałania wszystkich swietych2

Sztumdziałania wszystkich swietych2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *