Ruszy remont drogi wojewódzkiej nr 527 w gminie Rychliki. Dziś podpisano umowę!

Ruszy remont drogi wojewódzkiej nr 527 w gminie Rychliki. Dziś podpisano umowę!

W dniu dzisiejszym podpisano umowę na remont drogi wojewódzkiej nr 527. Remont 6 kilometrowego odcinka drogi wykona firma Strzelbud z Kwidzyna. Jak poinformował wójt gminy Rychliki – dziś jest dobry dzień dla gminy!

W dniu dzisiejszym w Olsztynie Pan Marszałek Województwa uroczyście podpisał z wykonawcą, firmą Strzelbud z Kwidzyna, umowę na remont 6 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 527. Roboty budowlane zaczną się w listopadzie. Cieszymy się że już niedługo będziemy jeździć po normalnej, cywilizowanej drodze. Od trzech lat składaliśmy w tej sprawie wnioski do Zarządu Województwa i namawialiśmy do współpracy wielu ludzi. W końcu udało się. W imieniu własnym i mieszkańców Gminy Rychliki Wszystkim bardzo dziękuję. – podkreśla Zbigniew Lichuszewski.

Walka o remont tego odcinka drogi toczyła się od trzech lat. To droga o kluczowym, dla gminy Rychliki, znaczeniu. Jednak w obecnym stanie jest jej niechlubną wizytówką. Na remont samorząd województwa otrzymał 28,5 mln zł. To największe na Warmii i Mazurach dofinansowanie pojedynczej inwestycji drogowej z Polskiego Ładu. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w listopadzie, co powinno ucieszyć mieszkańców gminy Rychliki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *