Rzecznik rządu: Jest decyzja o zwiększeniu gotowości bojowej jednostek na terenie kraju.

Rzecznik rządu: Jest decyzja o zwiększeniu gotowości bojowej jednostek na terenie kraju.

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego „w związku z zaistniałą sytuacją kryzysową” trwa spotkanie premiera i prezydenta z członkami Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. – Apeluję, aby do tego czasu na razie nie publikować niepotwierdzonych informacji – uprzedzał przed spotkaniem rzecznik rządu Piotr Mueller.

– W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili zwołanie spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z członkami Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych – przekazał po godzinie 19 rzecznik rządu Piotr Mueller.

Dodał, że „wszelkie informacje, które zostaną dzisiaj przedstawione na Komitecie, zostaną później przekazane, jeżeli to będzie możliwe w jak najszerszym zakresie państwu do wiadomości opinii publicznej”. – Apeluję, aby do tego czasu na razie nie publikować niepotwierdzonych informacji, my będziemy je komentować i informować o nich po posiedzeniu, które się teraz właśnie odbędzie, po przedstawieniu właściwych informacji przez służby, które o tych wydarzeniach poinformują – powiedział rzecznik rządu.

Na spotkanie przybyli m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a także dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych oraz komendant główny policji.


Bez tytułu

Bez tytułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *