Śmiertelny wypadek w Sztumskim Polu. Pociąg uderzył w samochód osobowy.

Śmiertelny wypadek w Sztumskim Polu. Pociąg uderzył w samochód osobowy.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w dniu dzisiejszym w miejscowości Sztumskie Pole na przejeździe kolejowym. Jak wynika z naszych informacji w samochód osobowy uderzył pociąg. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, kobieta kierowca pojazdu osobowego.

W chwili obecnej ruch pociągów relacji Malbork-Kwidzyn jest zablokowany. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora. Na razie nie wiadomo jest jak doszło do tego tragicznego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu, wynika, że kierująca fordem nie dostosowała się do sygnalizacji świetlnej i wjechała na czerwonym świetle wprost pod pociąg relacji Malbork-Kwidzyn – wyjaśnia asp. Sztab. Karolina Kosmowska.

Po tragedii w Sztumskim Polu policjanci przypominają kierowcom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

– Są to miejsca, gdzie wszyscy użytkownicy dróg bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego – podkreśla oficer prasowa KPP w Sztumie.

 


received_269613888748736

received_269613888748736

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *