Spokojna noc strażaków z powiatu sztumskiego. Odnotowali tylko jedno zdarzenie.

Spokojna noc strażaków z powiatu sztumskiego. Odnotowali tylko jedno zdarzenie.

Wichury przechodzą przez Polskę. Straż pożarna od północy ze środy na czwartek interweniowała ponad 1400. Najtrudniejsza sytuacja panuje w województwie wielkopolskim. Wiatr zerwał dachy z budynków i połamał drzewa. W naszym powiecie odnotowano tylko jedno zdarzenie związane z silnymi podmuchami wiatru w naszym regionie.

O godz. 6.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Sztumie wpłynęło zgłoszenie o przewróconym drzewie w miejscowości Jeziorno (gm. Dzierzgoń). Na miejsce zadysponowano jeden zastęp ratowniczo-gaśniczy z OSP Dzierzgoń. Działania ratowników polegały na uprzątnięciu drzewa z drogi.

Nad Polską wędruje cały system frontów atmosferycznych, z grubą warstwą chmur, który przynosi pochmurną i deszczową pogodę. Duża różnica ciśnienia między północą a południem kraju, około 25 hektopaskali, skutkuje silnym i porywistym wiatrem. Kraj znalazł się w strumieniu szybko przemieszczającego się powietrza polarnego znad Północnego Atlantyku w stronę Rosji.

Na obszarze całej Polski obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym wiatrem. Wydano alerty trzeciego (najwyższego) oraz drugiego i pierwszego stopnia. Dla całego kraju ogłoszony został również alert RCB.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *