Stare Miasto. 27-latka jechała mercedesem na podwójnym gazie. Tylko jednego dnia zatrzymano trzech pijanych kierowców!

Stare Miasto. 27-latka jechała mercedesem na podwójnym gazie. Tylko jednego dnia zatrzymano trzech pijanych kierowców!

Na terenie powiatu sztumskiego, policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W wszystkich przypadkach kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu.

Funkcjonariusze w Starym Mieście zatrzymali do kontroli kierującego Mercedesem. Kierowcą okazała się 27-letnia kobieta. Funkcjonariusze wyczuli od niej woń alkoholu i przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy. Alkomat wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany w Sztumie. U 51-letni kierujący motorowerem alkomat wykazał prawie promil alkoholu.

Kolejnego nietrzeźwego mundurowi zatrzymali do kontroli w Sztumie. Ponieważ i w tym przypadku funkcjonariusze wyczuli alkohol od kierowcy, sprawdzili stan jego trzeźwości. 59-letni mieszkaniec powiatu miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ostatni nietrzeźwy został zatrzymamy przez policjantów na terenie miasta. Badanie alkomatem 37-latka wykazało, że kierował ona motorowerem mając ponad 2 promile.

We wszystkich przypadkach zatrzymano kierującym prawa jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialni kierowcy usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy: kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do 10 lat.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *