Stare Miasto. Policja zatrzymała prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Stare Miasto. Policja zatrzymała prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Policjanci sztumskiej drogówki wczoraj podczas kontroli pomiaru prędkości w Starym Mieście zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h na obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To kolejny taki przypadek na terenie powiatu.

Wczoraj funkcjonariusze sztumskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Stare Miasto, gdzie doszło do przekroczenia prędkości o 53 km/h przez kierowcę volkswagena. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym mieszkaniec powiatu iławskiego stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i otrzymał dziesięć punktów karnych.

W tym roku sztumscy mundurowi zatrzymali 23 praw jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Mundurowi apelują o rozwagę i ostrożna jazdę. Sztumscy policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy wielu z nas jest już na wakacyjnych wyjazdach. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *