Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Policjanci sztumskiej drogówki podczas kontroli pomiaru prędkości w Czerninie zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 59km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To kolejne takie przypadki na terenie powiatu.

W sobotę popołudniu funkcjonariusze sztumskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Czernin, gdzie doszło do przekroczenia prędkości o 59 km/h przez kierowcę motocykla. Mieszkaniec Malborka śpiesząc się zapomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i otrzymał dziesięć punktów karnych.

Kolejny kierujący został zatrzymany przez funkcjonariuszy w niedzielę w Gościszewie. 24-letni kierujący audi jechał 103 km/h na ograniczeniu w obszarze zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i otrzymał dziesięć punktów karnych.

Policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy wielu z nas jest już na wakacyjnych wyjazdach.

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy. Każdy kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *