Strażacy pożegnali swojego kolegę, który po wieloletniej służbie przeszedł na zaopatrzenie emerytalne

Strażacy pożegnali swojego kolegę, który po wieloletniej służbie przeszedł na zaopatrzenie emerytalne

21 lutego 2022 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Sztumie odbyła się uroczysta zbiórka w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne dowódcy zmiany III st. asp. Piotra Car. Służbę w PSP rozpoczął od stanowiska stażysty i przechodził stopniowo po szczeblach kariery zawodowej.  Jego zadania zawsze były związane z czynnym udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Jako jeden z pierwszych ratowników medycznych w tutejszej jednostce bardzo mocno przyczynił się do podnoszenia wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Od 2016 roku pełnił funkcję Powiatowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego.

Komendant Powiatowy PSP bryg. Tomasz Banach w imieniu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych podziękował funkcjonariuszowi za wieloletnią służbę oraz za zaangażowanie i ofiarność na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzi oraz ich mienia. Ponadto koledzy i koleżanki z komendy podczas uroczystego pożegnania życzyli emerytowi dużo zdrowia oraz spełnienia w każdym wymiarze życia.

Starym, strażackim zwyczajem, przyszły emeryt na swojej ostatniej służbie zaliczył zabicie w dzwon oznajmiający ostatnie zdanie służby.


729x308

729x308

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *