Sytuacja jest fatalna. Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa jak zapałki.

Sytuacja jest fatalna. Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa jak zapałki.

Od godzin nocnych trwają działania strażaków na terenie powiatu sztumskiego. W chwili obecnej strażacy usuwają skutki wichury w Starym Mieście, gdzie silny podmuch wiatru uszkodził stodołę. Na tą chwilę (stan na godz. 13.06) do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Sztumie wpłynęło 48 zgłoszeń. Jak informuje nas st. ogn. Piotr Spiżewski sytuacja jest na tyle poważna, że zgłoszeń z każdą minutą przybywa. Dlatego strażacy mają gorącą prośbę, by cierpliwie oczekiwać na możliwość połączenia się z numerem alarmowym 112.

Niestety jak informują strażacy uszkodzonych zostało aż 13 dachów i cały czas do służb spływają nowe zgłoszenia.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne trzeciego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne trzeciego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia

Ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Według definicji IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.


IMG20220219114708

IMG20220219114708

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *