Sztumska jednostka policji wszczyna śledztwo w sprawie konkursu na dyrektora SP.

Sztumska jednostka policji wszczyna śledztwo w sprawie konkursu na dyrektora SP.

25 marca w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu został przeprowadzony konkurs na Dyrektora Szkoły im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu. Do konkursu przystąpiły dwie osoby, urzędująca dyrektor Katarzyna Przybysz oraz dyrektor SP. im. Wandy Chotomskiej w Bruku Dominika Kulik.

Po przeanalizowaniu dokumentów złożonych w postępowaniu konkursowym, komisja odrzuciła kandydaturę obecnej dyrektor Katarzyny Przybysz, z powodu braku zaświadczenia o nie prowadzeniu wobec niej żadnych postępowań dyscyplinarnych. Katarzyna Przybysz wystąpiła o zabezpieczenie dokumentacji konkursowej. 

Wpłynęła prośba o „zabezpieczenie dokumentacji konkursowej”

Jak udało nam się ustalić do jednostki Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wpłynęła prośba o zabezpieczenie dokumentacji konkursowej. Informację, potwierdziła nam  Rzecznik Prasowy KPP Sztum – st. asp. Karolina Gastoł-Zawicka. Jak wynika z przedstawionej informacji, policjanci wszczęli postępowanie w tej sprawie.  W chwili obecnej zapoznają się ze sprawą i prowadzą swoje czynności. Na tą chwilę nikt nie został jeszcze przesłuchany ani nie zostały nikomu przedstawione zarzuty.

Urząd Miejski w Dzierzgoniu nie ma nic sobie do zarzucenia.

Jak wyjaśniała nam Aleksandra Kun Zastępca Burmistrza Dzierzgonia, urzędnicy nie mają sobie nic do zarzucenia. W oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji urzędnicy wskazali, że według nich cała procedura konkursowa odbyła się według przepisów prawa. Zastępca burmistrza odniosła się również do zarzutów kierowanych w stronę komisji konkursowej i urzędników. Wskazując, że nie ma przyzwolenia na pomawianie urzędników państwowych dlatego zostało wysłane żądanie publicznych przeprosin do Katarzyny Przybysz, informując również o możliwych konsekwencjach prawnych.

W chwili obecnej sprawa jest wyjaśniana i analizowana przez sztumskich policjantów pod nadzorem prokuratora. To od ich ustaleń będzie zależeć czy sprawa zostanie skierowana na wokandę i w efekcie może dojść do postawienia zarzutów. Do sprawy z pewnością powrócimy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *