Sztumski policjant został Mistrzem Polski Służb Mundurowych w armwrestligu

Sztumski policjant został Mistrzem Polski Służb Mundurowych w armwrestligu

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie walczył o miano najsilniejszego mundurowego w kraju w kategorii ciężkiej. W trakcie zawodów, w konkurencji Armwrestlingu (kategoria + 100 kg) sierż.sztab. Grzegorz Grębski nie miał sobie równych, zdobywając tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych.

Sztumski funkcjonariusz, który wziął udział w zawodach pełni na co dzień służbę jako policjant Zespołu Patrolowo Interwencyjnego w Posterunku Policji w Dzierzgoniu. Stróżem prawa jest od 12 lat, jednak ok 10 lat temu rozpoczął przygodę z wyczynowym sportem. Startuje z powodzeniem w zawodach krajowych i międzynarodowych. Funkcjonariusz lubi swoją pracę, w której większość czasu przeznacza na spotkania i pomoc ludziom. W natłoku codziennego życia służbowego i prywatnego znajduje jeszcze czas na swoje hobby – sporty siłowe.

W ostatnim okresie czasu sierż.sztab. Grzegorz Grębski  w swojej kategorii wagowej (+ 100 kg) okazał się najsilniejszy. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski, pokonując przedstawicieli innych służb mundurowych z terenu całego kraju.

To nie pierwsze jego zwycięstwo na zawodach w armwrestligu:

– 2013  I miejsce w w I Mistrzostwach Kaszub w siłowaniu się na rękę

– 2015 złoty medal w Pucharze na Helu

–  2016 I miejsce w Finale Ligi Zawodowej w Wałdowie Szlacheckim

– 2017 zajął III Miejsce w Nadwiślańskim Arm turnieju Służb Mundurowych

– 2017 1 miejsce Pucharze Burmistrza Mędzychodów

– 2018 złoty medal w Pucharze na Helu

– 2018 IV miejsce w Mistrzostwach Polskiego

– 2019 dwa złote medale w Finale Ligi Zawodowej w Skarszewach

Zwyciężył min. w walce zawodowej tzw. Vendetta Armfight z wielokrotnym mistrzem Europu oraz zdobył dwa brązowe medale w Mistrzostwach Polski kategorii ciężkiej. Kolejnym wielkim sukcesem było zdobycie piątego miejsca na Mistrzostwach Świata IFA oraz jest multimedalistą Polskich turniejów zawodowych.

Sierż.sztab. Grzegorz Grębski przyzwyczaił nas, że z każdych zawodów wraca z sukcesami. Policjantowi życzymy dalszych sukcesów zawodowych i sportowych.  Jest on dumny ze swojego sukcesu, ale zapowiada, że nie spocznie na laurach i cały czas będzie ciężko trenować.


Sztum-policjant1

Sztum-policjant1

One thought on “Sztumski policjant został Mistrzem Polski Służb Mundurowych w armwrestligu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *