Wiadukt grozi zawaleniem. Wyznaczono objazdy dla ruchu samochodów.

Wiadukt grozi zawaleniem. Wyznaczono objazdy dla ruchu samochodów.

Całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego został dziś wiadukt w Dzierzgoniu na ul. Zawadzkiego. To droga wojewódzka 515. Chodzi o jej fragment między Dzierzgoniem a Starym Miastem. Najnowsza ekspertyza wykazała, że wiadukt grozi zawaleniem.

„W związku ze stwierdzonym złym stanem technicznym, stanowiącym zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska, a w szczególności stanowiącym zagrożenie katastrofą budowlaną, dziś tj. 7 grudnia 2022 roku około godz. 12.00 wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 515 (na trasie Malbork – Dzierzgoń – Susz) nad zlikwidowaną linią kolejową w Dzierzgoniu zostanie awaryjnie zamknięty dla ruchu samochodowego. Po obiekcie możliwy będzie jedynie ruch pieszy i rowerowy” – czytamy w piśmie przesłanym przez gdański ZDW.

Wyznaczono objazdy:

W porozumieniu z Gminą Dzierzgoń objazdy między Dzierzgoniem i Starym Dzierzgoniem wyznaczono:

dla samochodów osobowych droga lokalną przez Prakwice i Lubochowo, następnie DW 526 na Przezmark i DW 519
dla samochodów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 10 ton drogą lokalną przez Balewo i Mikołajki Pomorskie, następnie DW 522 do Prabut, DW 521 do Bronowa i dalej DW 515.

Zdaniem drogowców kierowcy aut osobowych mogą też korzystać z mniejszych dróg lokalnych, jednak są to w znacznej mierze drogi gruntowe, ich przejezdność zależy więc od warunków pogodowych.

Czy powstanie nowy wiadukt?

Ze względu na brak porozumienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w sprawie uszkodzonego wiaduktu Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje pilną inwestycje w postaci budowy nowego wiaduktu w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej konstrukcji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *