Wiadukt w Dzierzgoniu zostanie przywrócony do użytkowania?

Wiadukt w Dzierzgoniu zostanie przywrócony do użytkowania?

W minionym tygodniu wszystkich kierowców zaskoczyła informacja o zamknięciu wiaduktu kolejowego na DW 515 w Dzierzgoniu. Informacja pojawiła nagle jak również nagle zamknięto drogę dla mieszkańców dwóch gmin.

Nagle cały ruch musiał zostać przeniesiony na objazdy, zwłaszcza dla samochodów ciężarowych oznaczające konieczność nadłożenia wielu kilometrów. Samorząd Dzierzgonia podjął natychmiast starania o przygotowanie nowych dróg objazdowych oraz intensywne rozmowy nt. choć częściowego przywrócenia ruchu na zamkniętym wiadukcie.

Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun o rozmowach i nadziejach na przywrócenie ruchu dla pojazdów osobowych.

Natychmiast podjęliśmy poszukiwania jak najkrótszych objazdów dla mieszkańców. Udało nam się przygotować dość krótki objazd dla samochodów osobowych i busów linii pasażerskich przez tak zwaną żwirownię, jadąc tą drogą nie nadkładamy wielu kilometrów – informuje Jolanta Szewczun, burmistrz Dzierzgonia. – Cały czas rozmawiamy z Zarządem Dróg Wojewódzkich o możliwości przywrócenia ruchu na wiadukcie, przynajmniej dla pojazdów osobowych. ZDW czeka na ostatnie ekspertyzy techniczne, ale najprawdopodobniej już w najbliższą środę wiadukt zostanie dopuszczony do ruchu dla pojazdów o masie do 2,5 tony. To pozwoli na przejazd aut osobowych i małych samochodów dostawczych. Busy pasażerskie i szkolne będą jeździć objazdami.

Wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej 515 prowadzi nad dawnym torowiskiem linii kolejowej z Malborka do Małdyt, zlikwidowanej pod koniec poprzedniego stulecia. Potem rozebrano nieużywane torowisko. Sam wiadukt jest mocno zużyty, co widać gołym okiem po kruszącej się konstrukcji. Najpierw ograniczono na nim ruch do jednego pasa, teraz przejazd został całkowicie zamknięty.

Natychmiast podjęliśmy poszukiwania jak najkrótszych objazdów dla mieszkańców. Udało nam się przygotować dość krótki objazd dla samochodów osobowych i busów linii pasażerskich przez tak zwaną żwirownię, jadąc tą drogą nie nadkładamy wielu kilometrów informuje Jolanta Szewczun, burmistrz Dzierzgonia. Cały czas rozmawiamy z Zarządem Dróg Wojewódzkich o możliwości przywrócenia ruchu na wiadukcie, przynajmniej dla pojazdów osobowych. ZDW czeka na ostatnie ekspertyzy techniczne, ale najprawdopodobniej już w najbliższą środę wiadukt zostanie dopuszczony do ruchu dla pojazdów o masie do 2,5 tony. To pozwoli na przejazd aut osobowych i małych samochodów dostawczych. Busy pasażerskie i szkolne będą jeździć objazdami.


Piotr Piesik

Piotr Piesik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *