[WIDEO] 26 Festiwal 4 Kultur w Dzierzgoniu. Było pysznie i muzycznie!

[WIDEO] 26 Festiwal 4 Kultur w Dzierzgoniu. Było pysznie i muzycznie!

20 sierpnia w Dzierzgoniu po raz 26 odbył się Festiwal 4 Kultur. Impreza od lat organizowana jest w sierpniu i przyciąga wielu mieszkańców naszej gminy, jak również gości z kraju czy zagranicy. Festiwal rozpoczął się wernisażem prac wykonywanych podczas pleneru rzeźbiarskiego, który odbywał się przez kilka dni przed budynkiem ośrodka kultury w ramach warsztatów rzeźbiarskich oraz projektu „Łączy nas nie tylko bug”.

W tym miejscu, warto dodać, że w trakcie koncertów grupa Dzierzgońskie Perły Kultury przygotowała degustacje potraw polsko – ukraińskich. Można było posmakować Peremech – drożdżowe placki z mięsem, smażone na głębokim tłuszczu. Naleśniki z farszem pieczarkowo-cebulowym, ziemniaki zapiekane z boczkiem, kwas chlebowy, pajdę ze swojskim smalcem i ogórkiem małosolnym oraz zupę gulaszową, a to wszystko w ramach projektu „Działaj Lokalnie” integrującym społeczność polsko – ukraińską.

Podczas otwarcia przed Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury nie tylko mogliśmy podziwiać dzieła ale i sami złapać za dłuto i pozostawić własny ślad w drewnie. Dodatkową atrakcją był występ teatru 3.5, który zaprezentował dawne pieśni a kilka chwil przed otwarciem wykonał paradę „Wrota Fantazji” na ulicach naszego miasta.

Tuż po otwarciu udaliśmy się na salę sportową szkoły podstawowej, gdzie prowadzący Robert Kudelski rozpoczął muzyczną część wieczoru. Na scenie pojawili się: XProjekt, Słowiańska Dusza oraz główny gość programu; Marcin Wyrostek. Usłyszeć mogliśmy pieśni różnego pochodzenia czym publiczność była zachwycona.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *