[WIDEO] 3 Terenowa Gehenna już za nami! Uczestnicy pokonali trasę o dystansie 5 km.

W niedzielę 24 kwietnia obyła się trzecia edycja biegu przełajowego pod nazwą „Terenowa Gehenna”. Impreza została zorganizowana przez Urząd Miejski w Dzierzgoniu oraz Sekcję Lekkoatletyczną DKS „Powiśle” działająca na terenie gminy Dzierzgoń oraz Nadwiślańską Fundację Rozwoju z Dzierzgonia. Uroczystego otwarcia dokonała Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun oraz Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski.

Uczestnicy mieli do pokonania trasę o dystansie 5 km. Najlepszy okazał się Eryk Mańka, zawodnik dzierzgońskiego Powiśla. Zaś najlepszą zawodniczką na dystansie 5 km okazała się być Laura Jabłońska z DKS Powiśle Dzierzgoń. W marszu nordic walking najlepszy okazał się być Rafał Grobelniak z Żukowa, natomiast z kobiet najszybciej na linii mety zameldowała się Adrianna Skweres z Pelplina.

Każdy uczestnik biegu i marszu na linii mety otrzymał pamiątkowy medal za udział w wydarzeniu. Celebracji tego faktu dokonywali zaproszeni goście min. Wicestarosta Powiatu Sztumskiego Kazimierz Szewczun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Ryszard Świder oraz Radni Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. Tegoroczna impreza została zaliczona do bardzo udanych. Zawodnicy dopisali a trasa z roku na rok jest modyfikowana. Organizatorzy już teraz zapraszają na Terenową Gehennę 2023.