[WIDEO] 46 nowych mieszkań powstanie w Dzierzgoniu.

[WIDEO] 46 nowych mieszkań powstanie w Dzierzgoniu.

Jak poinformowała burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, trwają intensywne prace by po kilkunastu latach w naszym mieście powstały dwa nowe budynki mieszkalne przy ul. Traugutta. Jak mówi włodarz działania gminy w tej sprawie spowodowane są potrzebą inwestycji właśnie w budownictwo mieszkaniowe.

Gmina Dzierzgoń od pewnego czasu przygotowuje już dokumentację potrzebną do ubiegania się o dofinansowanie. Mieszkania mają być przeznaczone dla mieszkańców nie będących klientami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a dla mieszkańców którzy pracują i np. na rynku wtórnym wynajmują mieszkania od prywatnych osób.

Celem SIM jest również pomoc dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

Inwestycja powstanie na gruntach gminnych, czyli nie trzeba zabiegać o poszukiwanie terenu. Do 30 czerwca dajemy więc koncepcję, kosztorys, dokumentację i pozwolenie na budowę – podkreśla Jolanta Szewczun. W blokach mają być mieszkania jednopokojowe, dwupokojowe oraz trzypokojowe.


2 thoughts on “[WIDEO] 46 nowych mieszkań powstanie w Dzierzgoniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *