[WIDEO] Apele ratowników nie przynoszą skutków! Dramat na plaży w Jantarze.

[WIDEO] Apele ratowników nie przynoszą skutków! Dramat na plaży w Jantarze.

Na plaży w Jantarze trwa akcja ratunkowa. Sześć osób było poszukiwanych, ale czterem udało się wyjść z wody. Dwie były reanimowane, a jedna wciąż jest poszukiwana przez służby ratunkowe. Na miejscu pracuje straż pożarna, ratownicy WOPR, BSR ze Sztutowa oraz Świbna i policja. 

Według informacji przekazanych przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim kapitana Jakuba Czaplickiego, zaczęło się przed godziną 13 od poszukiwania jednej zaginionej osoby. Plażowicze utworzyli tak zwany łańcuch życia. Jednak fale były zbyt silne i choć osoby trzymały się za ręce, pięć z nich zniknęło pod wodą.

Cztery udało się wydostać z morza. Dwie wyciągnięto nieprzytomne i skutecznie je reanimowano. Zostały zabrane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Przed godziną 14 wciąż poszukiwana była jedna osoba – prawdopodobnie ta, która zaginęła jako pierwsza. W środę w Jantarze są bardzo wysokie fale – wywieszono czerwone flagi.

Czerwona oznacza bezwzględny zakaz kąpieli.

Czerwona flaga pojawia się też gdy ograniczona jest widoczność lub prędkość wiatru przekracza piąty stopień w skali Beauforta. Nie wolno wtedy wchodzić do wody nawet na własne ryzyko. Ba, za takie zachowanie grozi mandat o wysokości nawet 500 zł.


foto. Żuławy TV.

foto. Żuławy TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *