[WIDEO] Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w Prakwicach

[WIDEO] Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w Prakwicach

Cztery zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru przewodu kominowego w budynku wielorodzinnym w Prakwicach. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że w budynku mieszkalnym wielorodzinnym panuje silne zadymienie.

Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, jednak na miejsce dojechały tylko cztery w tym drabina strażacka. Jeden wóz został zawrócony do jednostki. Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu źródła zadymienia, którym okazał się zapchany i nieszczelny przewód kominowy.

Pożary sadzy w przewodach kominowych groźne w skutkach.

Wysoka temperatura lub ogień wydobywający się z szczelin komina może doprowadzić do zapalenia się materiałów otaczających przewód kominowy, przez pęknięcia do pomieszczeń mieszkalnych może dostać się również dym oraz toksyczne produkty spalania, w tym tlenek węgla.

Straż pożarna przypomina o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *