[WIDEO] Dh. Jerzy Sokołowski odznaczony Honorowym Medalem im. Bolesława Chomicza na Dniu Strażaka w Mikołajkach Pomorskich.

[WIDEO] Dh. Jerzy Sokołowski odznaczony Honorowym Medalem im. Bolesława Chomicza na Dniu Strażaka w Mikołajkach Pomorskich.

7 maja w Mikołajkach Pomorskich odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka zorganizowane przez Zarząd Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych w Sztumie oraz Gminę Mikołajki Pomorskie. W czasie uroczystej gali zostały wręczone odznaki oraz medale za zasługi dla pożarnictwa. Podczas apelu samorządowcy podziękowali ochotnikom za zaangażowanie oraz wkład włożony w codzienną pomoc bliźniemu.

Jednym z ważniejszych punktów uroczystości było nadanie honorowego medalu im. Bolesława Chomicza dh. Jerzemu Sokołowskiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasnej – medal przyznawany jest przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W czasie uroczystego apelu medale i odznaki zostały również wręczone dla pozostałych druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po części oficjalnej na strażaków oraz przybyłych gości czekał poczęstunek przy akompaniamencie Sztumskiej Orkiestry Dętej, która zagrała mini koncert dla druhów. Mieszkańcy mieli również okazję zobaczyć pokazy ratownictwa technicznego. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *