[WIDEO] Dobrosława Frączek traci mandat. Przestaje być przewodniczącą Rady Powiatu Sztumskiego.

[WIDEO] Dobrosława Frączek traci mandat. Przestaje być przewodniczącą Rady Powiatu Sztumskiego.

W lipcu tego roku Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wydał zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatu Radnej Rady Powiatu Sztumskiego Dobrosławy Frączek. Zainteresowana wówczas nie zgodziła się z decyzją wojewody i odwołała się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Batalia o zachowanie mandatu trwała praktycznie do końca tego roku. Ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny uchylił mandat radnej, tym samym Dobrosława Frączek przestaje być Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego.

W czym leży problem?

Dobrosława Frączek jest prezesem Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu, który prowadził konto jednostki organizacyjnej powiatu – Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu. – Jak dodaje Dobrosława Frączek na prowadzeniu konta szkoły, bank nie zarabiał.

Obszerne wyjaśnienia w tej sprawie radna złożyła w odwołaniu od decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Jak mówi była Przewodnicząca – mandat jaki wykonuję padł ofiarą złych i niekonstytucyjnych, złych przepisów oraz wojny politycznej. – w wywodzie podkreśliła również, że planuje swój mandat pełnić do końca, nie zależnie od tego czy będzie zasiadała w Radzie Powiatu Sztumskiego. Jak podkreśliła zamierza pojawiać się na każdej sesji Rady Powiatu Sztumskiego i przyglądać się pracy rady.

Szczegóły w materiale wideo!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *