[WIDEO] Koncert Kolęd w wykonaniu dzieci z sekcji wokalnej DOK

[WIDEO] Koncert Kolęd w wykonaniu dzieci z sekcji wokalnej DOK

6 stycznia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwane świętem Trzech Króli. Tego dnia w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej poświęcone zostały kadzidło oraz kreda, którą oznacza się drzwi domów, kreśląc inicjały Mędrców i cyfry kolejnego roku.

Z uroczystością wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. W średniowieczu święcono także złoto, a poświęconym kadzidłem okadzano domy, aby uniknąć chorób. W wigilię święta święcono też wodę. Do innych zwyczajów pobożności ludowej związanych z świętem należą m.in. kolędowanie z gwiazdą betlejemską oraz figurami zwierząt (koniem, kozą, turoniem i niedźwiedziem) na Trzech Króli wypiekało się też rogale zwane szczodrakami.

Po Mszy Świętej odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu dzieci z sekcji wokalnej DOK prowadzonej przez Izę Tulską oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego prowadzonych przez Ryszarda Świdra. Po przemowie pani burmistrz Jolanty Szewczun, dzieci zaśpiewały piękne kolędy i pastorałki wśród świątecznej dekoracji.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu i gratulujemy dzieciom talentu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *