[WIDEO] Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek. Niedzielski zapowiada wycofywanie obostrzeń.

[WIDEO] Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek. Niedzielski zapowiada wycofywanie obostrzeń.

Maseczki zostaną z nami, nie na zasadzie obowiązku, ale na zasadzie rekomendacji – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o to, czy rząd planuje znieść obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeniach zamkniętych. Podkreślił, że obostrzenia będą wkrótce stopniowo wycofywane.

Na temat obecnej sytuacji epidemicznej Adam Niedzielski wypowiedział się w rozmowie z „Faktem”. Szef resortu zdrowia wskazał, że zauważalne są „oznaki poprawy”. – Piąta fala nie wiąże się już z tak dużą liczbą hospitalizacji. Mamy rozejście się ścieżki wzrostu zakażeń od ścieżki wzrostu hospitalizacji. To jest efekt mniejszej zjadliwości Omikrona, ale i jednak efekt wyszczepienia – wyjaśnił minister.

Dodał, że taki stan rzeczy „pozwala nam myśleć o powrocie do normalności”. Zapewnił jednocześnie, że najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni będzie rekomendował stopniowe odchodzenie od restrykcji.

– W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszaniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19. Potem krok po kroku będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń. Jeśli to tempo spadku zakażeń będzie się utrzymywać, to marzec jest bardzo realną perspektywą znoszenia restrykcji – przekonywał Niedzielski w najnowszym wywiadzie.

Maseczki przestaną być obowiązkowe. Niedzielski mówi o zmianach
Wśród obostrzeń, które już niedługo mogą przestać obowiązywać, minister zdrowia wymienił m.in. zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa.

– Jeśli chodzi o maseczki, będę zalecał przede wszystkim, by osoby, które czują, że dotknęła je jakaś infekcja, nosiły maseczki. Maseczki zostaną z nami, nie na zasadzie obowiązku, ale na zasadzie rekomendacji. Myślę, że będzie to istotna prewencja zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny – stwierdził Adam Niedzielski.


FLJwqIvX0AM9S6I

FLJwqIvX0AM9S6I

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *