[WIDEO] Obywatelskie zatrzymanie w Dzierzgoniu. 72-latek stracił prawo jazdy bo… wydmuchał blisko 1,5 promila.

[WIDEO] Obywatelskie zatrzymanie w Dzierzgoniu. 72-latek stracił prawo jazdy bo… wydmuchał blisko 1,5 promila.

19 marca jeden z naszych widzów jadąc ul. Wojska Polskiego w Dzierzgoniu, zauważył dziwnie poruszający się pojazd marki toyota. Jego kierowca nie trzymał się swojego pasa ruchu, tylko jechał „zygzakiem” stwarzając realne zagrożenie w ruchu dla innych pojazdów.

Nasz czytelnik widząc takie zachowanie postanowił jechać za pojazdem i zawiadomić policję o zagrożeniu. Kierowca toyoty kilkukrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu poruszając się główną ulicą w Dzierzgoniu. Strach pomyśleć co mogło by się stać, gdyby uderzył w inny pojazd lub potrącił np. dziecko.

Szarża 72-latka zakończyła się na osiedlu Władysława Jagiełły, nasz widz jechał za pojazdem i jak tylko nadarzyła się okazja zabrał kluczyki pijanemu mężczyźnie do czasu przyjazdu policji. Jak informuje nas rzecznik policji st. asp Karolina Gastoł-Zawicka – mundurowi przebadali prowadzącego osobową toyotę na obecność alkoholu, i po przebadaniu stwierdzono że mężczyzna jest pijany. Bowiem wydmuchał blisko 1,5 promila.

Teraz o dalszym losie 72-letniego mieszkańca gminy Stary Dzierzgoń zadecyduje sąd, ponadto mężczyźnie zabrano prawo jazdy. Sposób w jakim poruszał się kierowca z promilami, został zarejestrowany przez naszego widza.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *