[WIDEO] Podsumowanie Dzierzgońskiej Majówki 2022. Było kolorowo!

[WIDEO] Podsumowanie Dzierzgońskiej Majówki 2022. Było kolorowo!

Tegoroczna majówka w naszej gminnie była naprawdę bogata w wydarzenia sportowe, kulinarne czy też patriotyczne. W tym miejscu warto dodać, że organizacja tak dużej imprezy nie była by możliwa gdyby nie sponsorzy. Tym strategicznym okazał się Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu. Zaś organizatorami wydarzenia był Dzierzgoński Ośrodek Kultury oraz Gmina Dzierzgoń.

30 Kwietnia na Wzgórzu Zamkowym w Dzierzgoniu odbyły się prawdziwe sportowe zmagania dla najtwardszych, Puchar Narodów Strongman oraz Zawody Strażackie o Puchar Burmistrza Dzierzgonia przyciągnęły rzesze mieszkańców gotowych do kibicowania i podziwiania wagi ciężkiej w zmaganiach sportowych. W szranki stanęło również 6 drużyn strażackich, które rywalizowały o puchar włodarza Dzierzgonia. Najlepszą drużyną strażacką okazała się być młodsza część ochotników z Dzierzgonia, wygrywając puchar.

1 maja upłynął pod znakiem Festiwalu Smaku na skwerku przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. Podobnie jak dzień wcześniej, na tej części majówki pojawiło się wielu mieszkańców, którzy skosztowali przepysznych kanapek oraz lodów z fudtrakowych pojazdów.

Na 2 maja Dzierzgoński Ośrodek Kultury przygotował wspaniałą paradę zabytkowych pojazdów oraz festiwal kolorów z okazji Święta Flagi. Festiwal kolorów zgromadził na dzierzgońskim targowisku całe rodziny, które na wyznaczoną komendę posypały się biało-czerwonym proszkiem robiąc tym samym narodową atmosferę. Wisienką na torcie była parada pojazdów, które w asyście wozów strażackich przejechały ulicami miasta. Na wyjątkowe uznanie zasługuje ozdobienie białej limuzyny w narodowe barwy.

Trzeciego maja w samo południe została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Po czym mieszkańcy mogli spotkać się na kawie i ciastku przy Urzędzie Miejskim, gdzie rozlosowane zostały nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie na temat „Konstytucji 3-go Maja”. Ostatnim punktem dzierzgońskich obchodów majowych świat było sadzenie drzew przy drodze Stanowo-Kuksy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *