[WIDEO] Powiat Sztumski istnieje już 20 lat! Z tej okazji wręczono medale honorowe „W uznaniu zasług dla powiatu sztumskiego”

[WIDEO] Powiat Sztumski istnieje już 20 lat! Z tej okazji wręczono medale honorowe „W uznaniu zasług dla powiatu sztumskiego”

Choć powiat sztumski oficjalnie pojawił się na mapie kraju 1 stycznia 2002 roku, to jubileuszowe obchody zainaugurowano w Dniu Samorządu Terytorialnego. Jak powiedział starosta Leszek Sarnowski, mimo że powiatu sztumskiego pierwotnie nie było w rządowych planach reformy administracyjnej to dzięki determinacji mieszkańców udało się powołać go do życia.

W salach Sztumskiego Centrum Kultury wręczono medale honorowe „W uznaniu zasług dla powiatu sztumskiego”. Wprawdzie nie wszyscy nagrodzeni mogli osobiście stawić się na gali, lecz warto podać pełną listę wyróżnionych: Arkadiusz Dzikowski, Sławomir Wiechowski, Adam Karaś, Adam Sowiński, Piotr Ciesielski, Ewa i Bogdan Toporkiewiczowie, Piotr Podlewski, Wojciech Cymerys, Bogdan Cebula, Andrzej Belzyt, Jolanta i Ryszard von Pilachowscy, Maciej Kraiński, Bartosz Marguardt, Janusz Ryszkowski, Marek Turlej, Ludwik Butkiewicz, Antoni Downarowicz, Wiesław Kaźmierski, Maria Pałkowska-Rybicka, Alicja Klufczyńska, Piotr Piesik oraz Leszek Możdżer, Lista jest długa, lecz warto wskazać, że przez cztery ostatnie lata medale takie nie były przez samorząd powiatu przyznawane.

Na koniec przed publicznością zaprezentował się wybitny artysta Leszek Możdzer.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *