[WIDEO] Spotkanie wigilijne z mieszkańcami Gminy Dzierzgoń.

[WIDEO] Spotkanie wigilijne z mieszkańcami Gminy Dzierzgoń.

21 grudnia odbyła się wigilia miejska na którą zaproszono mieszkańców naszej gminy. Uroczystość rozpoczęła się od rozświetlenia kolorowych iluminacji w stajence na skwerku przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. O świąteczną oprawę zadbali dzierzgońscy seniorzy, którzy odśpiewali kolędy przy stajence betlejemskiej.

Kolejnym ważnym punktem tego dnia była miejska wigilia, w czasie której władze gminy, powiatu w obecności księżny przełamali się symbolicznie opłatkiem. Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, w czasie swojego przemówienia podkreśliła jak ważne są takie wydarzenia, jak ważne jest to by móc być w tym czasie razem. W swoim przemówieniu nie zapomniała o społeczności ukraińskiej, która od blisko roku przebywa w naszym mieście. Tu pracuje i tu czeka na lepsze czasy. Podkreśliła, że wszyscy mamy nadzieję, że ta wojna się skończy.

W czasie miejskiej wigilii Harcerze ze Sztumskiego Związku Drużyn Jednota przekazali włodarzom Światełko Betlejemskie. Jest to już tradycja, ponieważ od czterech lat pamiętają oni by światło nadziei trafiło do naszego miasta. O oprawę muzyczną wydarzenia zbadała młodzież z sekcji wokalnych Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu. Zwieńczeniem wieczoru była wspólna kolacja, przygotowana przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *