[WIDEO] Tłumy na koncercie „Solidarni z Ukrainą”.

[WIDEO] Tłumy na koncercie „Solidarni z Ukrainą”.

Od zaśpiewania hymnu Państwowego Ukrainy rozpoczął się koncert „Solidarni z Ukrainą”. W czasie trwania imprezy zbierane były środki na wsparcie uchodźców. W tym wyjątkowym dniu mieszkańcy naszej gminy nie zawiedli i przybyli tłumnie by wesprzeć naszych sąsiadów.

W części gastronomicznej, przepyszne dania i wyroby cukiernicze. Pracownicy DOK oraz nasi goście z Ukrainy przygotowali rarytasy które rozchodziły się w tempie ekspresowym. Występy naszych lokalnych artystów oraz gości cieszyły się salą pełną publiczności. Koncert miał nie tylko wymiar artystyczny i gastronomiczny ale przede wszystkim charytatywny.

Wszystkie zebrane środki zasilą konto Nadwiślańskiej Fundacji Rozwoju, która od blisko miesiąca prowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy. Swoją cegiełkę i to nie małą podarował również Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu ofiarując 10 000 zł. Swoją pomoc zaoferował również Wiceminister Aktywów Państwowych Karol Rabenda. Z kolei burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun podziękowała mieszkańcom oraz organizacjom pozarządowym za pomoc przy organizacji wsparcia dla uchodźców z Ukrainy.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim którzy dołożyli swoją cegiełkę, wszystkim fundacjom współpracującym, gminie Dzierzgoń, pracownikom, gościom i innym zaangażowanym w to niesamowite wydarzenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *