Site icon Dzierzgoń Twoje Miasto

Zadbaj o swoje zdrowie z Fundacją „Z sercem do Pacjenta” i wykonaj bezpłatne badania – Klub Pacjenta w Sztumie.

14 września (czwartek) o godz. 10.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne tzw. Klub Pacjenta w Sztumskim Centrum Kultury, przy ul. Reja 13. Zapraszamy wszystkie osoby, którą chcą się dowiedzieć, jak dbać o zdrowie swoje i bliskich oraz sprawdzić jego stan.

Misją Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland, która jest inicjatorem Klubów Pacjenta jest edukacja społeczeństwa w zakresie zdrowia. Będzie to już drugi Klub Pacjenta w Sztumie.

– Podczas spotkania uczestnicy posłuchają cennych rad: dr. n. med. Wojciecha Sakiewicza, ordynatora oddziału chorób wewnętrznych Szpitala w Sztumie, który będzie mówił o schorzeniach internistycznych XXI wieku. O przyczynach, profilaktyce i leczeniu udaru mózgu opowie doktor Anna Litwin, ordynator oddziału neurologii Szpitala w Sztumie. Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawi programy związane z promocją zdrowego stylu życia, w tym „Zdrowe nawyki z NFZ – Akademia NFZ, Diety NFZ i programy profilaktyczne”. Wskaże również dostępne narzędzia oraz portale edukacyjne, z których może korzystać każdy chętny – wyjaśniła Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Po skończonych prelekcjach wszyscy chętni będą mogli porozmawiać indywidulanie ze specjalistami, zbadać pomiar cukru we krwi i pomiar ciśnienia tętniczego oraz dokonać analizy składu masy ciała.

Spotkania Klubu Pacjenta cieszą się pozytywną opinią wśród uczestników.

– Bardzo dobrze, że mogłam skorzystać z porad specjalistów, wykonać badania, indywidualnie porozmawiać z kardiologiem – mówiła uczestniczka Pierwszego Klubu Pacjenta w Sztumie.

Spotkanie ma charakter otwarty, wstęp jest bezpłatny. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Sztumskiego – Leszek Sarnowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Sztum – Leszek Tabor.

Więcej o informacji o Klubach Pacjenta na stronie internetowej Fundacji: www.zsercemdopacjenta.pl


Exit mobile version