Zalana droga powiatowa Morany – Olszak. Jutro do akcji ruszy koparka w celu udrożnienia przepustów.

Zalana droga powiatowa Morany – Olszak. Jutro do akcji ruszy koparka w celu udrożnienia przepustów.

Całkowicie zablokowana dla ruchu była droga powiatowa prowadząca z Moran do Olszaka. Po tym, jak woda z pól zalała 30-metrowy odcinek. Na miejsce wezwana została straż pożarna z Dzierzgonia oraz z JRG Sztum. Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz próbie wypompowania wody z przydrożnego rowu, by obniżyć jej poziom i tym samym przywrócić bezpieczny ruch na drodze.

Na miejsce zostali również ściągnięci przedstawiciele zarządcy drogi, czyli powiatu sztumskiego. Którzy zostali poinformowani o konieczności udrożnienia przepustów by woda z pól mogła swobodnie spływać nie tworząc zatorów w rowach. Jak wynika z naszych informacji, w dniu jutrzejszym na miejscu ma się pojawić ciężki sprzęt w celu udrożnienia zarówno przepustów jak i udrożnienia zatorów.

Aktualnie służby apelują o zachowanie rozsądku przy próbie przejechania zalanego odcinka. Woda w dalszym ciągu napływa z jednej strony rowu na drugą, powodując rozlewisko na drodze. Apelujemy o zachowanie ostrożności w tym miejscu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *